Aktualitātes

LGS AIS piedāvā elektronisko reljefa un šķēršļu datu kopu pārlūkošanas pakalpojumu tiešsaistes ĢIS vidē

2014. gada 20. junijs,

2014. gada 18. jūnijā VAS „Latvijas gaisa satiksme” (LGS) aeronavigācijas informācijas serviss (AIS) publicējis jaunu servisu GIS online eTOD, kas ļauj apskatīt otrā apgabala reljefu un šķēršļus saskaņā ar pēdējām Starptautiskās civilās aviācijas organizācijas (ICAO) specifikācijām.


Reljefa un šķēršļu elementi, kā arī tiem piesaistītā atribūtinformācija, ir piesaistīta datubāzei un sagatavoti saskaņā ar attiecīgajiem ISO Ģeogrāfiskās informācijas sistēmas (ĢIS) standartiem.


Pakalpojumu iespējams izmantot Google Chrome, Mozilla Firefox vai Opera tīmekļa pārlūkos saitē: Open in 2D view, vai Open in 3D view


Jaunais pakalpojums organizēts valsts plāna par pāreju uz Aeronavigācijas informācijas pārvaldību ietvaros. Pēc Starptautiskās civilās aviācijas organizācijas (ICAO) un Eiropas aeronavigācijas drošības organizācijas (Eurocontrol) vērtējuma, lidojumu drošai un efektīvai veikšanai nepieciešams izmantot vispāratzītus informācijas un datu piegādes formātus.


Jaunais serviss risina garantētas kvalitātes piegādājamo datu nokļūšanu Lidojumu pārvaldes sistēmās un orientēts uz visu lidojumu organizēšanā iesaistīto pušu atbalstīšanu.


Jaunā servisa izveide ir LGS dažādu struktūru un vadības saskaņota darba rezultāts.
Pirmoreiz šis LGS izstrādātais pakalpojums tika prezentēts 2014. gada maijā Stambulā simpozijā AIM Global un tā dalībnieki augstu novērtēja šī pakalpojuma tehnisko un vizuālo risinājumu, kādu jau sen gaida aeronavigācijas informācijas lietotāji.