Aktualitātes

3 miljoni lidojumu 23 pastāvēšanas gados

2014. gada 11. novembris,

 

Trīs miljoni – tik daudz lidojumu ir apkalpots kopš 1991.gada 21.oktobrī tika dibināts uzņēmums “Latvijas Gaisa satiksme”. Šajā laikā Latvijas gaisa telpas lietotāju skaits ir pārsniedzis 1200, un apkalpotas aviokompānijas gandrīz no visas pasaules. Īpaši pieminami ir uzņēmuma pēdējie desmit gadi, proti, periods no 2004. līdz 2013. gadam, kad LGS nodokļu veidā ir samaksājusi valsts budžetā 40,5 miljonus eiro. Savukārt dividendēs valstij šajā laika periodā uzņēmums ir samaksājis 2,4 miljoni eiro.

 

Jāpiebilst, ka pēdējo desmit gadu laikā ik gadu ir audzis LGS apgrozījums, bet kompānijas rentabilitāte šajā periodā ir sasniegta līdz 5.8%. Īpaši jāizceļ 2009. gads, kad globālās ekonomiskās krīzes laikā LGS nodrošināja 6,5% rentabilitāti, kāpinot apgrozījumu par 2,6%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Protams, nevar nepieminēt, ka LGS pievērš pastiprinātu uzmanību vides aizsardzības jautājumiem, aktīvi iesaistoties efektīvāku un videi draudzīgāku satelītnavigācijas procedūru izstrādē. To mērķis ir izmešu daudzuma samazināšana, degvielas ekonomija un efektivitātes palielināšana.

 

LGS valdes priekšsēdētājs D. Tauriņš uzsver, ka LGS ir labs piemērs tam, kā sabalansēt uzņēmuma un klientu vajadzības. Proti, ir izdevies nodrošināt uzņēmuma darbību ar peļņu, neradot papildu maksājumu slogu. Uzņēmuma mērķis ir sniegt drošus un efektīvus pakalpojumus par konkurētspējīgām cenām, vienlaicīgi ņemot vērā pārējās LGS intereses. 23 gadu pastāvēšanās laikā LGS ir sapulcinājis savā kolektīvā daudz profesionālu un augsti kvalificētu speciālistu, kas ar savu darbu un entuziasmu ir veicinājuši uzņēmuma izaugsmi. Par tradīciju kļuvusi labāko godināšana uzņēmuma jubilejas reizēs un arī šogad 21.oktobrī LGS augstākos apbalvojumus – Goda zīmi, kā arī Goda un Pateicības rakstus saņēma vairāki uzņēmuma darbinieki.

Par ieguldījumu sadarbības veicināšanā, kā arī NEFAB attīstībā un tā prestiža celšanā Eiropā, šogad LGS augstāko apbalvojumu – Goda zīmi – saņēma arī mūsu sadarbības partnera EANS valdes priekšsēdētājs Tanel Rautits (Igaunija).