Aktualitātes

Meteoroloģiskie novērotāji saņem pirmos ATSEP sertifikātus

2013. gada 18. decembris,

 

Pasaules meteoroloģiskās organizācijas (WMO) prasības nosaka, ka aviācijas meteoroloģiskajam personālam, kas nodrošina meteoroloģisko servisu, jāatbilst WMO noteiktajiem sinoptiķu vai novērotāju kompetences standartiem.

 

Nepieciešamās procedūras, lai apliecinātu meteoroloģiskā personāla kompetenci aviācijas meteoroloģisko pakalpojumu jomā, visām valstīm bija nepieciešams ieviest līdz 2013.gada 1.decembrim.

 

LGS vienlaicīgi ar Meteoroloģiskās nodaļas informācijas ievadīšanas operatoru (kuri pilda meteoroloģisko novērotāju funkcijas lidlaukā „Rīga”) kompetences novērtējumu ieviesa sava praksē visa Tehniskā departamenta tehniskā personāla (ATSEP – Air Traffic Service Electronic Personnel) obligāto sertificēšanu, lai nodrošinātu personāla kvalifikācijas celšanu un veicinātu lepnumu par savu profesionalitāti. ATSEP sertificēšanas prasības tika aprakstītas attiecīgās LGS rokasgrāmatās un procedūrās.

 

LGS meteo novērotājas Anželika Grišina, Marina Gartbrate, Valentīna Geižāne, Svetlana Puko un Svetlana Strautiņa kā pirmās uzņēmumā ieguva ATSEP sertifikātus (ar atzīmi MET), lai nodrošinātu Rīgas Lidojuma informācijas rajona lietotājus (aviokompānijas) ar kvalitatīvu un drošu meteoroloģisko informāciju, strādājot ar sistēmām „MIDAS IV” un „ATIS/VOLMET-D-ATIS/D-VOLMET&DCL”. Meteo novērotāji saņēma sekmīgu praktiskās un teorētiskās kompetences novērtējumu, kā arī izgāja nepieciešamo apmācību, lai apliecinātu savu atbilstību ATSEP personāla prasībām (līmenim „A”).