Aktualitātes

Latvijas gaisa satiksme izvēlas DFS piedāvāto pakalpojumu

2013. gada 25. oktobris,

 

Latvijas aeronavigācijas pakalpojumu sniedzējs Latvijas Gaisa satiksme (turpmāk tekstā LGS) ieviesīs Vācijas aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēja DFS Flugsicherung S režīma sekundāro novērošanas radiolokatoru pieprasītāja kodu konfliktu noteikšanas programmatūru (MICCA), kas nosaka un attēlo Mode S gaisa mērķu noteikšanas problēmas reālā laikā. Šīs sistēmas galvenais uzdevums ir identificēt kodu konfliktus, kuru rezultātā viens vai vairāki Mode S radiolokatori var neuztvert gaisa kuģi. Uzsākot lietot šo tehnoloģiju LGS pilda Eiropas Komisijas Regulas (EK) 262/2009 7.panta prasības, kas nosaka, ka dalībvalstu aeronavigācijas pakalpojumu sniedzējiem ir savlaicīgi jāveic pieprasītāja kodu konfliktu kontrole. Šīs programmas uzstādīšanu, pielāgošanu vietējai infrastruktūrai un personāla apmācību ir plānots paveikt līdz 2014.gada februārim.

 

DFS programmatūra MICCA identificē nepareizu, kavētu un iztrūkstošu Mode S gaisa mērķa noteikšanu, kas iespējams pieprasītāja kodu konfliktu dēļ. Šādi konflikti rodas, kad divi Mode S radiolokatori, kuru darbības zonas pārklājas, mērķa piesaistei lieto vienādus pieprasītāja kodus. Tā rezultātā viens vai vairāki Mode S radiolokatori to darbības zonās var nefiksēt gaisa kuģi.

 

DFS ir izstrādājis programmatūru un kopš 2010.gada to lieto Mode S radiolokatoru kontrolei.

 

"Ir ļoti būtiski ātri identificēt mērķa noteikšanas problēmas, lai varētu reālajā laikā precīzi izvērtēt radaru darbību un, nepieciešamības gadījumā, savlaicīgi novērst kļūdu” tā Aleksejs Javorskis, LGS Radiolokācijas nodaļas vadītāja vietnieks.

 

MICCA spēj attēlot mērķa noteikšanas problēmas reālajā laikā, izmantojot dažādas datu vizualizācijas metodes. Viena no iespējām ir uzrādīt vairākas problēmas katram radiolokatoram konkrētā laika periodā.

 

Ir iespējams arī attēlot precīzu vietu, kur notikusi gaisa kuģa noteikšanas kavēšanās vai mērķa noteikšanas iztrūkums.

 

DFS Deutsche Flugsicherung GmbH, Vācijas aeronavigācijas pakalpojumu sniedzējs ir Valstij piederoša akciju sabiedrība ar 6000 darbiniekiem. DFS nodrošina drošu un precīzu gaisa kuģu satiksmi Vācijas gaisa telpā. Personāls ik dienu koordinē aptuveni 10 000 gaisa kuģu kustību Vācijas gaisa telpā un apmēram 3 miljonus lidojumus gadā. Līdz ar to Vācija ir valsts ar vislielāko lidojumu intensitāti Eiropā. DFS ir gaisa satiksmes vadības centri Langenā, Bŗemenē, Karlsruhē un Minhenē. Turklāt, DFS ir pārstāvēti Eirokontroles Centrā Māstrihtē, Nīderlandē un dispečeru torņos 16 starptautiskajās lidostās Vācijā. DFS nodrošina mācību un konsultāciju pakalpojumus visā pasaulē, kā arī izstrādā un pārdod gaisa satiksmes vadības sistēmas. Kompānija sniedz arī lidojumu datu, aeronavigācijas publikāciju un aeronavigācijas informācijas pakalpojumi. DFS ir šādi darbības virzieni: GSV centrs, Tornis, Aeronavigācijas risinājumi un Aeronavigācijas informācijas vadība.