Aktualitātes

Latvijas gaisa satiksme vienojas ar Finavia par turpmāko sadarbību NEFAB ietvaros

2013. gada 03. junijs,

 

Latvijai un Somijai ir daudz kopīgu interešu un vienota izpratne par jaunā Ziemeļeiropas funkcionālā gaisa telpas bloka (NEFAB) izveidi. Pie šāda secinājuma tikšanās laikā nonāca VAS Latvijas gaisa satiksme (LGS) un Somijas 25 lidostu un gaisa sistēmas uzņēmuma Finavia pārstāvji.

 

Finavia vadība tikās arī ar Latvijas satiksmes ministru Anriju Matīsu. Somijas uzņēmums ir ieinteresēts dažādu izmaksu samazināšanā, tāpēc tā vadība vēlējās iepazīties ar Latvijas aeronavigācijas uzņēmuma LGS pieredzi, pārrunājot to visaugstākajā līmenī. Satiksmes ministrs A.Matīss un Finavia prezidents un izpilddirektors Kari Savolainens pauda cerību, ka NEFAB mērķi tiks veiksmīgi sasniegti.

 

„Finavia ir svarīgs LGS stratēģiskais sadarbības partneris. Kā piemērs tam ir gaisa maršrutu struktūras uzlabojumi, kopīga interešu pārstāvēšana dažādās starptautiskās organizācijās. Viens no uzskatāmākajiem piemēriem ir NEFAB un aeronavigācijas pakalpojumu biznesa attiecību projekts Borealis,” norāda LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.

 

Tieši pēc LGS valdes priekšsēdētāja ielūguma LGS pirmo reizi apmeklēja Finavia prezidents un izpilddirektors K.Savolainens un vecākais viceprezidents Raine Luojus. Jāpiebilst, ka R. Luojus ir arī Borealis vadītājs.

 

Somijas uzņēmums Finavia darbojas trīs stratēģiskajos virzienos: Helsinku lidostas attīstība (gan kā pasažieru, gan kā galvenais centrs kravām); gaisa maršrutu tīkla paplašināšana Somijā, lai veicinātu tūrismu Ziemeļu daļā un NEFAB darbībā - droši, augstas kvalitātes un efektīvu izmaksu gaisa satiksmes pakalpojumi). NEFAB ir ieviests, lai izpildītu Eiropas Savienības prasības attiecībā uz gaisa satiksmes vadības optimizāciju Eiropā. NEFAB dalībvalstis ir Latvija, Igaunija, Somija un Norvēģija.

 

LGS un Finavia ir Borealis Alianses biedri. Borealis dibināts 2012. gadā, lai izveidotu labāku sniegumu aeronavigācijas pakalpojumu biznesa sadarbības partneriem. Borealis partneri ir: Avinor (Norvēģija), Finavia (Somija), Irish Aviation Authority (Īrija), Isavia (Islande), EANS (Igaunija), LGS (Latvija), LFV (Zviedrija), NATS (Apvienotā Karaliste), Naviair (Dānija).

 

Finavia un LGS (kopā ar Igauniju un Norvēģiju) ir aktīvi dalībnieki ATS 2015 un Airspace 2015 projektos. Šie projekti ir galvenie NEFAB uzdevumi. Tie dos ieguldījumu Eiropas Savienības mērķu sasniegšanā, attiecībā uz pakalpojumu optimizāciju, Free route airspace un starpvalstu pakalpojumu nolikumu.