Aktualitātes

“Ēnu dienā” Latvijas gaisa satiksmi apmeklē 20 jaunieši

2013. gada 18. februāris,

 

Teju 80 skolēni no visas Latvijas šogad izrādīja interesi par gaisa satiksmes dispečeru darbu un katram ceturtajam bija iespēja 13. februārī iepazīties ar VAS “Latvijas gaisa satiksmes” darbu. Uzņēmumu apmeklēja skolēni no Ogres, Olaines, Gulbenes, Madonas un Lubānas novadiem, kā arī Jūrmalas un Rīgas.

 

Interesentiem bija iespēja iepazīties ar Gaisa satiksmes vadības centra, Tehniskā departamenta, Meteoroloģiskās nodaļas, Mācību centra un Administratīvā departamenta darbu. Vislielākā interese skolēniem bija par dispečera izglītības iegūšanas iespējām. „Ēnas” bija arī Administratīvā departamenta vadītājam un sabiedrisko attiecību speciālistam.

 

Šogad "Ēnu dienā" piedalījās vairāk nekā 10 000 jauniešu. Vispieprasītākā vakance bija "airBaltic" stjuarte, uz to bija pieteikušies 394 skolēni, bet uz pilota amatu - 261 skolēns. „Ēnu diena” ir pasaulē populāra karjeras izglītības akcija, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un četru līdz sešus tundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijas Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) reģistrēta preču zīme.

 

Ēnu dienas akcijas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, kā arī demonstrētu saistību starp izglītību un karjeru, rosinot skolēnus nopietni pievērsties mācībām. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, akcija sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

 

Saite uz foto galeriju: http://www.lgs.lv/lv/corporate-information/gallery/enu_diena/