Aktualitātes

VAS “Latvijas Gaisa satiksme” vadība tiekas ar kolēģiem no Gruzijas un Eurocontrol

2012. gada 21. junijs,

21.jūnijā, VAS “Latvijas Gaisa satiksme” (turpmāk – LGS) ierodas Gruzijas aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēja vadība, kā arī Eurocontrol Administrācijas vadītājs Alberto Varano (Alberto Varano). “Esam gandarīti, ka mums ir iespēja organizēt tikšanos Gruzijas kolēģiem ar Eurocontrol amatpersonām, lai veicinātu Gruzijas integrācijas procesu Eurocontrol”, norāda LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.

 

Tā kā Latvija ir Eurocontrol dalībvalsts ar 2010.gada 1.janvāri, savukārt Gruzija plāno iestāties Eurocontrol, Gruzijas pārstāvji augsti vērtē un ir ieinteresēti iepazīties ar Latvijas veiksmīgo pieredzi integrācijas procesā. Lai LGS iestātos Eurocontrol, integrācijas procesā starptautiskie eksperti pārbaudīja un augstu novērtēja Latvijā sniegto aeronavigācijas pakalpojumu efektivitāti un tehnoloģisko kapacitāti, ne tikai reģionālajā, bet arī starptautiskā mērogā.

 

Par VAS “Latvijas Gaisa satiksmi”:

 

Uzņēmums dibināts 1991.gada 21.oktobrī kā 100% valsts aeronavigācijas pakalpojumu uzņēmums uz "Aeroflotes" struktūrvienību bāzes. 2004.gada 11.oktobrī LGS tika ierakstīta Komercreģistrā kā Latvijas Republikas gaisa telpas izmantošanas un gaisa satiksmes organizēšanas valsts akciju sabiedrība "Latvijas Gaisa satiksme", bet 2006.gada 17.februārī - kā Valsts akciju sabiedrība "Latvijas Gaisa satiksme".

 

LGS nodrošina ar aeronavigācijas pakalpojumiem visus gaisa telpas lietotājus Rīgas Lidojumu informācijas rajonā. LGS netiek finansēts no valsts budžeta, tā galvenais ienākumu avots ir aeronavigācijas maksājumi, ko uzņēmums saņem par sniegtajiem pakalpojumiem.