Aktualitātes

“Latvijas gaisa satiksmi” apmeklē viesi no Afganistānas

2012. gada 22. oktobris,

 

Valsts akciju sabiedrību “Latvijas gaisa satiksmi” 17. oktobrī apmeklēja Afganistānas Islāma Republikas Transporta un civilās aviācijas ministrijas pārstāvji, kuri tikās ar uzņēmuma vadību, kā arī klātienē iepazinās ar Aviācijas meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra un Mācību centra darbu.

 

Jau ziņots, ka no 15. līdz 19. oktobrim Latviju pieredzes apmaiņas vizītē apmeklē Afganistānas Islāma Republikas Transporta un civilās aviācijas ministrijas pārstāvji. Vizīti atklāja satiksmes ministrs Aivis Ronis. Papildinot līdzšinējo sadarbību ar Afganistānu kravu pārvadājumu jomā, Latvija uzsākusi sadarbību ar Afganistānu pieredzes apmaiņā īpaši gaisa transporta jomā.

 

Satiksmes ministrs Aivis Ronis tikšanās laikā ar Afganistānas pārstāvjiem norādīja, ka Latvija turpinās atbalstīt Afganistānas stabilizāciju un tieši kompetences stiprināšana transporta nozarē ir būtisks priekšnosacījums šīs valsts ekonomiskajai attīstībai. „Jo ātrāk Afganistāna pati nodrošinās labāku savas valsts pārvaldību, jo ātrāk Latvijas karavīri atgriezīsies mājās,” uzsver ministrs.

 

Tikšanās laikā LGS, Afganistānas Islāma Republikas Transporta un civilās aviācijas ministrijas starptautisko attiecību direktore Yalda Natiq atklāja, ka Afganistānai ir milzu izaicinājums ieviest aviācijas tehnoloģijas un pašu spēkiem nodrošināt to darbību. Faktiski tas nozīmē civilās aviācijas attīstīšanu burtiski no paša sākuma. No 2014. gada Afganistānai pašai ir jāspēj vadīt gaisa satiksmi. Savukārt Afganistānas Transporta un civilās aviācijas ministrijas Aviācijas operāciju direktors Mohd Adel Rasooli uzsvēra, ka Afganistānā kopumā ir 32 lidostas, no kurām funkcionē 27. Lielākā lidosta ir Kabulā. Tajā pērn apkalpoti 1,4 miljoni pasažieru, taču pilsētā iedzīvotāju skaits pārsniedz piecus miljonus.

 

Tikmēr Afganistānas Transporta un civilās aviācijas ministra aviācijas padomnieks Yahyah Mir pastāstīja, ka populārākie galamērķi no Kabulas lidostas ir Dubaija uz kuru lido līdz pat septiņām reizēm dienā, Stambula, Maskava un citi. Pagaidām no Afganistānas nav neviena tiešā reisa uz Eiropas Savienību.

 

„Latvijas gaisa satiksmes” valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš pauda apņēmību sadarboties ar Afganistānas kolēģiem un nodrošināt iespēju piedalīties gaisa satiksmes dispečeru apmācību rīkošanā.

 

Viesi apmeklēja VA „Civilās aviācijas aģentūra”, VAS „Latvijas gaisa satiksme”, VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga””, AS „AirBaltic Corporation”, kā arī citās institūcijās. Vizīti Latvijā organizē Satiksmes ministrija sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Latvijas vēstniecību
Uzbekistānā un VA „Civilās aviācijas aģentūra”.

 

Kravu pārvadājumi uz Afganistānu caur Latviju uzsākti 2009. gadā un līdz šim uz Afganistānu nosūtītas kravas vairāk nekā 57000 TEU apmērā. Sākot ar 2012. gada maijā uzsākti arī kravu pārvadājumi pretējā virzienā – no Afganistānas caur Rīgas lidostu.