Aktualitātes

Borealis alianses pārstāvji atzinīgi novērtē LGS darbu

2012. gada 19. septembris,

Valsts akciju sabiedrību „Latvijas gaisa satiksme” (LGS) 19. septembrī apmeklēja Ziemeļeiropas aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēju alianses Boerealis pārstāvji.

Borealis Alianses izpilddirektors Lans Stjuarts (Lance Stuart), biznesa attīstības direktors Marks Blanšards (Mark Blanchard) un tehnisko operāciju menedžeris Toms Ingars Bjorndāls (Tom-Ingar Bjørndal) tikās ar LGS vadību, ekspertiem un citiem nozares profesionālļiem, ar kuriem pārrunāja sadarbības perspektīvas alianses ietvaros.

Nozares pārstāvji uzsvēra, ka LGS kā alianses dalībvalsts pienesums ir būtisks un sadarbība ir jāturpina.

Jau ziņots, ka 20. jūnijā deviņi Ziemeļeiropas aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēji (ANSP) parakstīja oficiālu komerciālu aliansi, lai uzlabotu efektivitāti, samazinātu izmaksas un ietekmi uz vidi.

Jaunā alianse, kura tiek saukta par Borealis, iekļauj Dānijas, Igaunijas, Somijas, Islandes, Īrijas, Latvijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Apvienotās Karalistes ANSP. Viņi nodrošina gaisa satiksmes servisu trīs ar pusi miljoniem lidojumiem gadā, šķērsojot 12,5 miljonus kvadrātkilometrus Ziemeļeiropas gaisa telpā. Starp tiem viņi veido Eiropas galvenos transatlantiskos vārtus.

Borealis Alianseir unikāls solis, lai sasniegtu kopīgus mērķus, kas uzlabos lidojumu efektivitāti un samazinās ietekmi uz vidi, un ar šo kustību visā telpā arī racionalizēs pakalpojumu izdevumus un  tehnisko infrastruktūru.

Šī apvienība koncentrēsies uz stratēģisko biznesa sadarbību starp ANSP dalībvalstīm, lai papildinātu Ziemeļeiropas funkcionālā gaisa telpas bloka (FAB) darbu ekonomikas mērogā un komerciāla pamata projektos, un tie notiktu bez pārvaldes vai valsts iesaistīšanās.