Aktualitātes

Gaisa satiksmes vadības Mācību trenažiera atklāšana

2010. gada 22. septembris,
2010.gada 23.septembrī notika VAS "Latvijas Gaisa satiksme" Gaisa satiksmes vadības Mācību trenažiera kompleksa darbības uzsākšanai veltītā atklāšanas ceremonija.

Ceremonijā piedalījās: Zviedrijas vēstnieks ar kundzi un citi vēstniecības darbinieki, kaimiņu ANSP vadošās personas, SiATM vadošās personas, Latvijas mācību iestāžu pārstāvji un citi sadarbības partneri.

Svinīgo pasākumu atklāja D.Tauriņš. SiATM prezidents Christer Schorling pateicās VAS "Latvijas Gaisa satiksme" darbiniekiem par sadarbību trenažiera kompleksa izveides laikā. IT nodaļas vadītājs uzstājās ar projekta ieviešanas gaitas prezentāciju.

2010.gada 24.septembrī viesiem bija iespēja pārliecināties par 3D trenažiera funkcionalitāti, piedalīties TWR dispečeru apmācības procesā.

Saskaņā ar koncepciju „Par 3D trenažiera izmantošana LGS torņa dispečeru apmācībai” 3D trenažieris (TSim Riga) ir sarežģīts programmiekārtu komplekss, ar kura palīdzību var nodrošināt dispečeru apmācību apstākļos, kuri ir maksimāli pietuvināti pie reālajiem.

Trenažieris sastāv no vairākiem moduļiem, kur katrs no tiem pilda noteiktas funkcijas. Trenažiera darbā tiek izmantots liels datu apjoms, bez kuriem tā funkcionēšana nebūtu iespējama. Visus šos datus nosacīti var iedalīt 3 lielās grupās: parametri, vingrinājumi un vizuālais modelis. Katra no šīm grupām savstarpēji mijiedarbojas un ietekmē viena otru.

Izmantojot 3D trenažieri, VAS "Latvijas Gaisa satiksme" var nodrošināt ikgadējo, obligāto apmācību, kā arī papildus apmācību VAS "Latvijas Gaisa satiksme" dispečeriem, kuri strādā lidlauku dispečeru punktos. Uz apmācību - vingrinājumu kompleksa bāzes būs iespējams praktizēties gan parastās „ikdienas” situācijās dažādos laika apstākļos, diennakts stundās, gaisa satiksmes intensitātēs un pie dažādiem lidlauka lietošanas ierobežojumiem, gan arī neikdienišķās situācijās, avāriju gadījumos.