Aktualitātes

VAS „Latvijas Gaisa satiksme” rīko 24. ICAS sanāksmi

2010. gada 28. janvāris,
2010. gada 20. janvārī Rīgā noslēdzās 24. ICAS (International Cooperation on Airport Surveilance) biedru sanāksme, kuru šoreiz organizēja un namatēva lomu uzņēmās VAS „Latvijas Gaisa satiksme” (LGS). Divu dienu garās sanāksmes mērķis bija klātienē pārrunāt nozares aktualitātes un izvērtēt lidostu novērošanas sistēmu jaunākos tehnoloģiskos sasniegumus.

24. ICAS sanāksme norisinājās viesnīcā „Reval Hotel Latvija” un tajā piedalījās 23 apvienības biedri no 14 valstīm, tai skaitā 20 lidostu pārstāvji, 3 A-SMGCS sistēmas ražotāji (Northrop Grumman ParkAir Systems, Thales un Searidge Technologies) un pārstāvis no EUROCONTROL. Prezentāciju laikā tika pārrunātas tādas tēmas kā lidmašīnu un autotransporta kustības video novērošanas sistēmu sasniegumi, jaunākās tehnoloģijas skrejceļu drošības uzraudzībā un 3 ražotāju lidlauka multilateraciju sistēmas salīdzināšana.

Nākamā ICAS biedru sanāksme paredzēta Briselē no 2010. gada 25. līdz 26. maijam.

ICAS ir starptautiska lidostu, aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēju un EUROCONTROL apvienība. ICAS palīdz ieviest un uzturēt lidostu novērošanas sistēmas, lai pilnībā būtu iespējams pārraudzīt lidostas teritorijā notiekošo kustību. Šobrīd apvienībā ietilpst 43 organizācijas no 29 valstīm. LGS ir ICAS biedrs kopš 2007.gada.