Aktualitātes

ICAO Eiropas un Ziemeļatlantijas reģiona direktors Karstens Tīls uzslavē sasniegto Latvijas civilās aviācijas nozarē

2010. gada 28. janvāris,
Laikā no 2010. gada 12. līdz 14. janvārim Latvijā oficiālā vizītē bija ieradies ICAO reģionālais direktors Karstens Tīls (Karsten Theil). 13. janvārī K. Tīls tikās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un Satiksmes ministru Kasparu Gerhardu.

Notikušo pārrunu laikā K. Tīls atzinīgi novērtējis Latvijas sasniegumus civilās aviācijas nozarē un iezīmējis turpmākās attīstības izaicinājumus. Īpaši pozitīvi K. Tīls novērtēja Latvijas aviācijas industrijas attīstību un izaugsmi 2009. gadā, laikā, kad citos reģionos nozare cietusi zaudējumus. Uzslavas tika veltītas arī VAS „Latvijas gaisa satiksme” (LGS), kas savā līdzšinējās darbības laikā spējis kļūt par vienu no progresīvākajiem nozares uzņēmumiem Eiropas mērogā.

Kopīgā sanāksmē ar VAS „Latvijas gaisa satiksme”, Starptautiskās lidostas „Rīga”, aviokompānijas „airBaltic” un VA „Civilās Aviācijas Aģentūra” vadītājiem tika izvērtēti nozares turpmākās attīstības izaicinājumi. Galvenais secinājums pēc sanāksmes – lai saglabātu esošos sasniegumus un turpinātu izaugsmi, nepieciešams rūpīgi plānot nozares resursus. Kā viens no lielākajiem Latvijas aviācijas industrijas izaicinājumiem ir konkurētspējīga atalgojuma nodrošināšana nozares profesionāļiem un investīciju resursu pieejamība. Tāpat būtu lietderīgi izvērtēt aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēja LGS un lidostas „Rīga” komercializācijas iespējas.

Vizītes noslēgumā K. Tīls viesojās arī LGS, kur tikās ar uzņēmuma darbiniekiem, iepazinās ar LGS ikdienas darbu un atbildēja uz interesentu jautājumiem. Pēc tikšanās ar LGS darbiniekiem ICAO reģionālais direktors pauda pateicību par laipno uzņemšanu un novēlēja arī turpmāk gūt arvien jaunus panākumus.