Aktualitātes

Uzsākta apjomīga gaisa satiksmes sistēmas modernizācijas programma

2009. gada 29. oktobris,
Trešdien, 4.novembrī, ar svinīgu atklāšanu tiks uzsākts darbs pie apjomīgas Latvijas gaisa satiksmes vadības sistēmas modernizācijas programmas, kurai 2008. gada rudenī ASV Tirdzniecības un attīstības aģentūra (TAA) piešķīrusi grantu 690,170$ apmērā.

Nozīmīgajā pasākumā piedalīsies „Latvijas gaisa satiksmes” (LGS) valdes priekšsēdētājs Artūrs Kokars, ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere, Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece Aivita Ļubļina-Goldmane, Satiksmes ministrijas Gaisa transporta departamenta direktors Arnis Muižnieks, Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs un „DORS International” ģenerāldirektors Džo Dorflers.

LGS uzsver, ka šis ir viens no vērienīgākajiem Latvijas gaisa telpas pārvaldības modernizēšanas izpētes projektiem uzņēmuma 18 gadu pastāvēšanas vēsturē. Pieaugot lidojumu skaitam un rodoties nepieciešamībai uzlabot gaisa satiksmes kontroles sistēmu, ASV Tirdzniecības un attīstības aģentūras dāvinājums ir neatsverams atbalsts valsts resursu efektīvai pārvaldīšanai.

TAA atbalstītā programma paredz gaisa satiksmes vadības modernizācijas plāna izstrādi līdz 2018.gadam, kurā tiks ņemtas vērā visas jaunās paaudzes komunikāciju, navigācijas un novērošanas tehnoloģijas, kas ļaus nodrošināt maksimālu lidojumu drošību un uzlabot aeronavigācijas pakalpojumu kvalitāti. Tās ietvaros tiks apsekots un izvērtēts Latvijas reģionālo lidostu darbs, kā arī izstrādāts gaisa satiksmes vadības centra un Rīgas lidostas torņa nākotnes attīstības scenārijs.

LGS valdes priekšsēdētājs Artūrs Kokars norādījis, ka šāda sadarbība Latvijai ir īpaši vērtīga šobrīd, kad ieņēmumi no aeronavigācijas pakalpojumiem krītas visā pasaulē, taču uzņēmumam jāturpina attīstīties, lai izpildītu Eiropas Savienības un Starptautiskās civilās aviācijas organizācijas (ICAO) prasības.

„Mūsu uzņēmuma sasniegumi tā modernizācijā nav tikai medaļa, ar ko varam lepoties. Tā ir reāla iespēja efektīvāk pārvaldīt valsts resursus un samazināt Latvijas aeronavigācijas pakalpojumu izmaksas, sniedzot nopietnu konkurētspējas priekšrocību valsts tūrisma un aviācijas transporta kravu pārvadājumu nozarei”, norāda A. Kokars.

Par Latvijas gaisa telpas modernizācijas programmas galveno konsultantu un tehniski ekonomiskās izpētes izstrādātāju TAA izvēlējās ASV kompāniju „DORS International”.

Projekta svinīgā atklāšana notiks trešdien, 4. novembrī, plkst. 15.00 VAS „Latvijas gaisa satiksme” administratīvajā ēkā. Pieteikšanās un sīkāka informācija pa telefonu +371 67300814, +371 26486312 vai rakstot .