Aktualitātes

LGS ir pievienojusies NEAP

2009. gada 24. marts,

Valsts akciju sabiedrība „Latvijas Gaisa Satiksme” (LGS) ir pievienojusies Ziemeļeiropas aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēju NEAP (North European ANS Providers) kooperācijas programmai.

Sadarbības memoranda parakstīšanas ceremonija notika 17.martā, Amsterdamā, ikgadējās izstādes “ATC Global 2009” laikā. Parakstīšanas ceremonijā piedalījās visu NEAP dalīborganizāciju vadītāji.

NEAP – tā ir Ziemeļeiropas valstu aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēju kooperācija, kuras sastāvā ir tādas organizācijas kā: LFV Group (Zviedrija), AVINOR (Norvēgija), NAVIAIR (Dānija), FINAVIA (Somija), ISAVIA (Īslande), EANS (Igaunija) un IAA (Īrija). NATS (UK) piedalās NEAP aktivitātēs novērotāja statusā.

NEAP dalībnieki ir saskaņojuši Gaisa satiksmes vadības pakalpojumu koncepciju Ziemeļeiropas reģionā, kā arī savstarpējās darbības saskaņā ar programmas „Vienotās Eiropas debesis” (Single European Sky, (SES)) principiem, pievēršot pastiprinātu uzmanību lidojumu drošuma līmenim, piedāvāto pakalpojumu kvalitātes līmenim, to pašizmaksas samazinājumam, kā arī apkārtējās vides aizsardzībai.

Līdz 2020.gadam NEAP plāno sasniegt sekojošus mērķus:

  • Palielināt aeronavigācijas pakalpojumu ekonomisko efektivitāti par 30%;
  • Nodrošināt maksu par aeronavigācijas pakalpojumiem par 25 % zemāku nekā vidēji Eiropā, vienlaicīgi palielinot piedāvāto pakalpojumu kvalitāti;
  • Uzturēt esošajā līmenī vai samazināt gadījumu skaitu, kas saistīti ar lidojumu drošumu;
  • Palielināt gaisa telpas caurlaidības spēju reģionā, tādejādi nodrošinot satiksmes pieaugumu par 50%.
  • Par 50% samazināt kaitīgo izmešu nonākšanu atmosfērā, saistībā ar neefektīvu aeronavigācijas pakalpojumu sniegšanu.

2012.gada beigās, NEAP plāno izveidot Ziemeļeiropas gaisa telpas funkcionālo bloku (NEFAB).