Aktualitātes

„Latvijas Gaisa satiksmei” jauna valde

2009. gada 09. jūlijs,
Satiksmes ministrija 9. jūlijā apstiprinājusi VAS „Latvijas Gaisa satiksme” jauno vadību, kurā darbosies valdes priekšsēdētājs Artūrs Kokars un četri valdes locekļi – Aldis Mūrnieks, Vadims Prudņikovs, Baiba Broka un Evija Leitlande.

Jaunais kapitālsabiedrības vadītājs A.Kokars atzīst, ka Satiksmes ministrijai izdevies izveidot spēcīgu komandu, kurā darbosies aviācijas nozarē augsti novērtēti profesionāļi. Pirmais darbs būšot kompetenču sadalījums starp valdes locekļiem.

Pats A.Kokars bijis SIA „Ventspils lidosta” valdes priekšsēdētājs, SIA „SkyCAM”, SIA „Aviation Engineering Gropup”, SIA „Čartera Aģentūra” valdes loceklis, strādājis vadošos amatos SIA „Latgales Avio” un „Aviasabiedrība Liepāja”, kā arī lasījis lekcijas Ventspils Augstskolā. Bakalaura un maģistra grādu ieguvis uzņēmējdarbības vadībā, pašlaik studē doktorantūrā.

Valdes locekle E.Leitlande strādājusi VAS „Latvijas Gaisa satiksme” (LGS), SIA „Aeronavigācijas Serviss. Mācību centrs”, SAS „Flight Academy” un citur. Aktīvi darbojusies arī dažādās starptautiskajās civilās aviācijas organizācijās. Augstāko izglītību ieguvusi vadībzinībās (starptautiskā ekonomika, vadība, finanses), un dabas zinībās. Maģistra grāds ģeogrāfijā.

Arī A.Mūrnieka līdzšinējā darba pieredze saistīta ar aviācijas uzņēmumu vadību un attīstību - bijis SIA „Aviasabiedrība Liepāja” valdes loceklis un PU „Kurzemes Aeroklubs” direktors. Augstāko izglītību ieguvis cilvēkresursu vadībā.

B.Broka ir atzīta juriste, LU Juridiskās fakultātes lektore, lasa lekcijas Tiesnešu mācību centrā, Zvērinātu notāru padomē, bijusi asociētā profesore un dekāne Konkordijas Starptautiskajā universitātē (Igaunija). B.Broka strādājusi Tieslietu ministrijā kā parlamentārā sekretāre, bijusi arī VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga” padomes priekšsēdētāja. Jaunā LGS valdes locekle piedalījusies vairāku tiesību aktu un to grozījumu projektu izstrādē, piemēram, Publiskās un privātās partnerības likumprojekta, Civillikuma, Komerclikuma, Civilprocesa likuma un citu.

Profesionālais pilots V. Prudņikovs strādā AS „Air Baltic Corporation” par Apmācības nodaļas vadītāju, ir aviācijas instruktors – eksaminators tādos lidmašīnu tipos kā Boeing 757/767, Boeing 737, Fokker 50. Agrāk šajā uzņēmumā strādājis kā lidmašīnas kapteinis, tehniskais un testa pilots, otrais pilots uz gaisa kuģa Fokker 50. Bakalaura grādu ieguvis ekonomikā, izmācījies par komercaviosabiedrības profesionālo pilotu „Horizon Swiss Academy”.

Izsludinātajā konkursā uz vakanto LGS vadītāja amatu pieteicās 36 pretendenti. No saņemtajiem pieteikumiem tika izvēlēts gan valdes priekšsēdētājs, gan arī četri valdes locekļi.

Jau ziņots, ka 1. jūlijā Satiksmes ministrija atsauca bijušo LGS valdes priekšsēdētāju Ilmāru Punku un valdes locekļus Ēriku Jēkabsonu un Uldi Lakševicu. Valdes loceklis Juris Kanels 27. jūnijā amatu atstāja pēc paša vēlēšanās. Uzņēmuma valdi atsauca, jo netika ievērotas normatīvo aktu prasības attiecībā uz atalgojuma izmaksu par darbu maijā.

Ilze Eida
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Satiksmes ministrija
Tālrunis: 67028261
E-pasts: